Tazatel se jej ptal, zda není vstup do vlády příliš riskantní vzhledem k tomu, že je podle něj ve skříních jednotlivých ministerstev zřejmě ukryto po bývalé pravicové vládě hodně kostlivců, které mohou té budoucí zkomplikovat situaci.

Šéf hnutí ANO připustil, že takové riziko skutečně existuje. Dodal však, že kritice části veřejnosti a možná i voličů ANO by se hnutí nevyhnulo, ani kdyby jen tolerovalo menšinovou vládu ČSSD, či se vyhranilo jako ryze opoziční strana. „Pokud dojde k dohodě, nevíme, do čeho na ministerstvech jdeme,“ zdůraznil Babiš.

Na další dotazy v téměř zcela zaplněném sále DK Slavie, kde se sešlo kolem čtyř stovek lidí, pak znovu zopakoval, že otázka církevních restitucí je záležitostí ČSSD a je na ní, jaká možná řešení navrhne.

Znovu potvrdil, že jedním z pevných a neměnných bodů, s nimiž do vyjednávání o koaliční vládě ANO vstupuje, je nezvyšovaní daní a naopak hledání úspor. Rovněž u majetkových přiznání je ANO toho názoru, že by je měli podávat politici, a to v okamžiku kdy vstupují do vrcholných politických sfér.