O pojmenování uličky se vede boj už několik měsíců, radnice kvůli tomu uspořádala i internetovou anketu, kde ale návrh nezískal podporu. Poté se uskutečnila další anketa, tentokrát lidé museli hlasovat osobně vhozením lístku do urny, a zde už návrh na pojmenování po Havlovi prošel.

„Ve druhé anketě zvítězil návrh pojmenovat uličku po Václavu Havlovi a ve středu to také schválilo zastupitelstvo Brna-středu,“ potvrdil starosta městské části Libor Šťástka.

Návrh na pojmenování uličky, která svým vzhledem nepůsobí příliš reprezentativně a nezřídka zde člověk narazí na močící opilce, musí ještě schválit komise pro názvosloví a také brněnské zastupitelstvo. Pojmenování uličky navrhl umělecký šéf Husy na provázku Vladimír Morávek, jeho nápad pak podpořili i mnozí herci divadla a další osobnosti. Současně se ale objevily i silné hlasy volající po tom, že v Brně by se po Havlovi nemělo jmenovat nic.

Velkým „konkurentem“ pro Havla se v anketě ukázal být brněnský bavič, herec a silák Franta Kocourek, který předčasně zemřel v roce 1991. Za pojmenování uličky právě po Kocourkovi vznikla dokonce i petice. „Zcela jistě budeme na zastupitelstvu řešit i pojmenování nějakého prostoru v Brně po tomto člověku, který je místním fenoménem,“ slíbil Šťástka.