„Naši konkurenti se snaží u lidí vyvolat dojem, že ODS polepuje letáčky obecní a soukromý majetek. Nevíme, jak voličům vysvětlit, že se nejedná o naši kampaň,“ řekl Právu místopředseda strany a lídr krajské kandidátky Jiří Pospíšil (ODS). Zároveň dodal, že samotný obsah letáků, nálepek a billboardů nerozporuje.

Negativní kampaň zobrazuje Jiřího Pospíšila společně s Petrem Nečasem, Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a Mirkem Topolánkem. Vše je doplněno o text „Dejte šanci vládě ODS! Volte Jiřího Pospíšila“.

„Volal nám naštvaný pán ze Slovan, že jsme mu tím oblepili dveře. Co s tím mám dělat? Mohu se mu maximálně omluvit,“ dodal Pospíšil.

Autor neznámý

Strana zatím nemá důkazy, kdo negativní kampaň objednal.

„Podáme trestní oznámení na neznámého pachatele,“ vysvětlil Pospíšil. V pozadí se ale hovořilo o šéfovi Věcí veřejných a krajském lídrovi Úsvitu Vítu Bártovi. Zmiňována byla také osoba, která dříve pro stranu pracovala. Nepřímo se tak hovořilo Kataríně Jankové. Spojitost s touto kampaní ale Bárta i Janková odmítají.

„Pan Pospíšil by měl přemýšlet o tom, proč billboard, který vyznívá ve prospěch ODS, lidé vnímají negativně,“ uvedla žena, která pro ODS pracovala 15 let. Bárta v Plzni pravidelně vydává měsíčník Plzeň bez cenzury, ve kterém se často objevují texty mířené právě proti Pospíšilovi a jeho stranickému kolegovi a vlivnému plzeňskému podnikateli Romanu Jurečkovi.

Kvůli politickým útokům musela krajská ODS navýšit rozpočet kampaně. Ten dosáhl na hranici pěti miliónů korun. Celkově má strana v kraji 103 billboardů a za úspěch by považovala dosažení alespoň 15 procent.

„Pokud bychom měli pod deset procent, byl by to od voličů velmi krutý a nezasloužený trest,“ uvedl exsenátor a číslo šest krajské kandidátky Luděk Sefzig.

Tipněte si, kdo se dostane do Sněmovny, a vyhrajte poslanecký plat! Více na fantasy.novinky.cz