Podle informací Novinek získal Sobotka 86 hlasů členů ÚVV, potřeboval jich získat nejméně 76. Původně mělo být hlasování veřejné, nakonec se ale konalo tajné. Sobotku už v tomto směru před časem podpořilo stranické předsednictvo. Potvrzení, že je kandidátem na premiéra, je pro Sobotku důležité pro souboj s prezidentem.

Zeman totiž naznačil, že po volbách by měla vítězná strana navrhnout na post předsedy vlády zástupce, který získal největší podporu u voličů. Sobotka, který je lídr kandidátky na jižní Moravě, má za sebou v závěsu druhého muže strany Michala Haška. Může se opakovat situace ve volbách v roce 2010, kdy Hašek díky preferenčním hlasům voličů Sobotku přeskočil.

Sobotka se v sobotu jistil i na této frontě. V projevu na ÚVV vyslal Haškovi jasné varování. Mluvil o tom, že jednota není „nemístné soutěžení uvnitř kandidátek“. Především však svým oponentům pohrozil tvrdým kalibrem, že kdo bude narušovat jednotu strany, nemusí usednout v budoucí vládě. ČSSD v sobotu také schválila čtrnáct kandidátních listin pro předčasné volby do Sněmovny.