"Dnes jsem přijal na Pražském hradě vrchního státního zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Ivo Ištvana. Vyjádřil jsem mu plnou podporu v jeho práci a v úsilí odhalit klientelistickou síť, spojující politickou sféru s ekonomickou kriminalitou," uvedl ve čtvrtek Zeman na svém Facebooku.

Ištvan z pozice vrchního žalobce olomouckého státního zastupitelství vyšetřuje kauzu údajného uplácení trojice exposlanců, v němž figuruje rovněž spolupracovnice expremiéra Petra Nečase Jana Nagyová. Ta byla spolu s dalšími obviněnými minulý týden propuštěna z vazbyNejvyšší soud rozhodl o zastavení stíhání bývalých poslanců s poukazem na jejich imunitu.

Nečas na státní zástupce a policii několikrát slovně zaútočil a mimo jiné uvedl, že žalobci politiky odstřelují a mají údajně kontakty na ČSSD.

"Oni prostě nejsou schopni žádné mafiány ani korupčníky chytit, a protože vědí, že jsou lidé frustrovaní z politiky a existuje společenská poptávka, tak se vrhli na nejsnadnější terč, který tu je – na ústavní činitele a politiky," řekl před časem časopisu Týden Nečas.