Senátor vyzval premiéra Jiřího Rusnoka, aby přehodnotil některé své personální kroky. A hned se pustil do Fischera. „Jsem totiž přesvědčen, že jmenování Jana Fischera, který se jako premiér úřednické vlády podílel na solárním tunelu a jehož zázračně splacené účty z prezidentské kampaně budí oprávněné rozpaky, ministrem financí bylo chybou, která ohrožuje zásadním způsobem důvěryhodnost vlády,“ soudí Dryml.

Pokud Fischer zůstane ministrem financí, podle senátora dostanou kritici nového kabinetu do rukou zbraň, kterou mohou zpochybnit vládu i postup prezidenta Zemana.

„Setrvání Jana Fischera ve funkci ministra financí bude pověstnou Achillovou patou a předmětem opakované kritiky politických soupeřů, která může zpochybnit vládu jako celek a ve svém důsledku i moudré a státnické kroky prezidenta Zemana,“ varoval Dryml.

Podle senátora by se navíc členové nové vlády měli vyvarovat výroků o tom, že navážou na práci svých předchůdců. „Věřím, že opakované výroky nových ministrů Rusnokovy vlády o tom, že ,budou navazovat na politiku svých předchůdců‘, jsou pouze politováníhodným omylem,“ sdělil Dryml, který předpokládá, že nový ministr zdravotnictví Martin Holcát rychle přehodnotí svůj kladný názor na zdravotní nadstandardy.