„Podle dat, která máme, budou vrata zavřena ve 14.00. Pokud bude voda nadále stoupat, budou postaveny protipovodňové zábrany v Divadelní ulici a na Zbraslavi. Nyní ještě nejsme na prvním stupni, vhodný výraz je bdělost,“ řekl Hudeček.

ON-LINE: Lidé se znovu začínají bát vody

„Vyzýváme řidiče, kteří tam mají své automobily, aby si je odvezli, jinak budou auta odtažena,“ řekl Hudeček k uzavírání náplavek s tím, že pro pěší budou náplavky otevřeny i po 14.00. Připraveni jsou prý i majitelé lodí kotvících na Vltavě, aby v případě stoupající hladiny odpluli.

Vývoj průtoku Vltavy Malou Chuchlí

Vývoj průtoku Vltavy Malou Chuchlí.

FOTO: David Ryneš, Novinky

Rostou i hladiny malých toků

Magistrát bude zároveň každé dvě hodiny informovat starosty městských částí, kterým hrozí, že by se na jejich území některý z vodních toků vylil.

ČTĚTE TAKÉ
Sázava i Labe stoupají, voda zatopila památník v Ležákách
Deště na severu ještě zesílí, vojáci zůstanou v pohotovosti
Na Vysočině hrozí kvůli velké vodě zřícení historického mostu
Novohradkou se valí stonásobné množství vody
Déšť uvolnil svah, který zčásti zavalil rodinný dům

Vltavou v Praze v 10.00 protékalo 368 metrů krychlových vody za vteřinu. První povodňový stupeň je v Praze vyhlášen, když Vltavou protéká 450 m³/s. Na prvním povodňovém stupni je v současné chvíli Botič v Praze 10, kterým protéká 4,5 metru krychlového za sekundu.

„V Praze 15 mají problémy už kolem 12 m³/s. My jsme ve střehu od deseti m³/s, od 15 m³/s začínají problémy v oblasti Záběhlic,“ sdělil starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Podle Zoufalíka je v Hostivařské přehradě zatím dost místa na přitékající vodu.