„Není možné používat veřejné lynčování v trestních věcech,“ hřímal na vládním brífinku ministr. Zároveň oznámil, že nechá postup orgánů činných v trestním řízení prověřit.

Vládě sdělil, že vypracuje zprávu o adekvátnosti a dodržování zákonnosti v trestních věcech zahájených akcí ozbrojených sil a státních zástupců v noci z 12. na 13. 6. 2013. Kabinet to vzal na vědomí.

Na zprávě se má podílet také ministerstvo vnitra vedené nominantem ODS Janem Kubicem. „Cílem je zjistit, zda rozsahem akce ozbrojených sil a státních zástupců nebyl učiněn nepřiměřený zásah do základních principů demokratického právního státu,“ uvedl Blažek.

Nasazení 400 policistů mohlo být podle Blažka zbytečné, vadí mu i nasazení odposlechů na lidi z premiérova okolí a údajné úniky informací z vyšetřování.

„Jsem velmi znepokojen tím, jak se do médií dostávají věci a fakta z trestních spisů, která se pak rozebírají nejen v bulvárním tisku,“ podotkl Blažek. „Některé informace jednoznačně nemohou pocházet od advokátů, ti je ještě nemohou mít,“ dodal s tím, že kvůli možnému úniku informací od státních zástupců se již sešel s nejvyšším žalobcem Pavlem Zemanem.