Strakonická byla neprůjezdná od pondělního rána, od středy po ní mohly jezdit alespoň autobusy MHD.

Kromě toho se ráno v Praze otevřela i ulice Generála Šišky, uzavřeno je ovšem v metropoli stále přes čtyři desítky ulic a v celé ČR přes 120 úseků silnic.

Strakonická je hlavní spojnicí Prahy s Příbramí a dále s jihem Čech. Po začátku povodní musela být uzavřena stejně jako desítky dalších cest v Praze. Ve čtvrtek odpoledne bylo ještě kvůli záplavám plně nebo částečně uzavřeno 47 ulic, ale dnes ráno se podařilo kromě Strakonické zprovoznit ještě ulici Generála Šišky v úseku Komořanská - Modřanská.

Metro, které bylo v posledních dnech také částečně uzavřeno, jezdí v metropoli od dnešního rána po celé délce všech tras. Některými stanicemi však soupravy projíždějí bez zastavení. Na lince A jsou to stanice Staroměstská a Malostranská, na lince B Florenc, Křižíkova, Invalidovna a Palmovka a na lince C Florenc, Vltavská a Nádraží Holešovice.

V celé ČR bylo dnes ráno uzavřeno stále přes 120 úseků silnic. Pořád je například pro nákladní auta neprůjezdná část dálnice D8. U Veltrus je na D8 uzavřen most přes Vltavu pro kamiony s váhou nad 12 tun a zavřený je i Exit 68 ve směru na Ústí nad Labem kvůli zaplavení silnice I/30 v Ústí.