„V nejbližších dnech se srážek nezbavíme,“ přiblížila ve čtvrtek Novinkám zpřesněnou předpověď Dagmar Honsová z Meteopressu. Za vytrvalými srážkami z posledních dní, které vedly k rozvodnění českých řek, podle ní stály tlakové níže Bob a Frederik. Od pátku do neděle se podle Honsové bude Česko nacházet v nevýrazném tlakovém poli s podobným scénářem.

„Bude převládat oblačná obloha, přechodně polojasno. Pro meteorology je to nejhorší možná situace, kdy se budou objevovat místy přeháňky a místy bouřky. Při přeháňkách budou úhrny do 15 milimetrů, v případě bouřek může spadnout až 30 milimetrů,“ uvedla Honsová.

ON-LINE: Povodňové zpravodajství

Dobrou zprávou podle ní je, že se bude jednat o lokální srážky, ne plošné, takže by to na současnou hydrologickou situaci pravděpodobně nemělo mít výraznější vliv, ačkoliv může dojít k lokálnímu rozvodnění některých toků.

Deštivo po celý týden

Studená fronta přijde z neděle na pondělí. Na frontě se budou srážkové úhrny pohybovat až kolem 30 milimetrů a mohou být plošné.

Přeháňky vydrží celý příští pracovní týden.

Denní teploty vystoupají nad 20 stupňů Celsia, v neděli může být až 25, příští týden mezi 17 až 22 stupni. Na víkend se pak znovu oteplí až na 26.

„V neděli bude letos teprve sedmý letní den s teplotou nad 25 stupňů,“ připomněla Honsová chladný průběh letošního jara.