Jako svého klíčového náměstka pro kriminálku, který má pod sebou i elitní celostátní útvary a tím i velmi citlivé informace z vyšetřování, potvrdil svého dosavadního zástupce Václava Kučeru.

Do vedení pak na základě výběrového řízení prezident pozval coby náměstka pro uniformovanou policii i stávajícího šéfa moravskoslezského ředitelství Tomáše Tuhého. Ten si své místo přitom prohodí se stávajícím náměstkem Tomášem Kuželem, který se z prezidia dobrovolně stáhnul.

Ředitel moravskoslezských policistů Tomáš Tuhý (vlevo) a zlínský státní zástupce Roman Kafka

Tomáš Tuhý (vlevo) a zlínský státní zástupce Roman Kafka

FOTO: Aleš Honus, Právo

Tím ovšem škatulata na klíčových postech nekončí, Kužel byl totiž „náměstkováním“ na prezidiu podobně jako Kučera dosud jen pověřen a oficiálně je stále ředitelem jihomoravské policie. Tu tak po jeho přesunu do Ostravy povede stávající šéf celorepublikové dopravky Leoš Tržil.

Nový šéf dopravní policie Leoš Tržil.

Leoš Tržil

FOTO: Petr Horník, Právo

Rozsáhlé změny v policejním managementu Právu potvrdila Červíčkova mluvčí Pavla Kopecká s tím, že všechny se odehrají k začátku dubna.

Červíček každopádně bude muset ještě řešit citlivý problém s dopravní službou, protože na té dosud panuje dvojvládí.

Kromě Tržila je totiž formálně ředitelem i Zdeněk Bambas, kterého sice někdejší vedení policie v roce 2007 odvolalo, ale současný ministr vnitra Jan Kubice ho kvůli nezákonnosti tohoto kroku vrátil předloni do funkce.

Dlouholetý šéf dopravní policie Zdeněk Bambas.

Dlouholetý šéf dopravní policie Zdeněk Bambas.

FOTO: PRÁVO/Lukáš Táborský,

Odchodem Tržila se tak Bambas stane opět jediným ředitelem dopravky, a pokud se této funkce sám nevzdá, což doposud odmítal, má na ni zákonný nárok.

Bambas přitom neuspěl už v několika výběrových řízeních na vysoké policejní posty, ostatně neúspěšně se hlásil i teď na místo náměstka pro uniformovanou policii, kde ho ve výběrovém řízení porazil právě Tuhý.