V pátečním tisku se objevil inzerát s heslem Volte Zemana, pod kterým jsou umístěny fotografie vyřazených kandidátů z prvního kola Jana Fischera a Vladimíra Franze.

"Je před námi druhé kolo prezidentské volby, ve kterém mám jako občan na výběr mezi prasečíptačí chřipkou. Vybral jsem si tedy chřipku prasečí. Jde ovšem o mou ryze osobní volbu, nikoho tím nechci k čemukoliv nabádat," uvedl Franz ve čtvrtek. [celá zpráva]

Podle pátečního Franzova vyjádření to ale neznamená, že slíbil Zemanovi podporu. Ten podle něj s jeho výrokem manipuluje. "Z mé strany z něj nevyplývaly žádné závazky. Ani svým voličům jsem nikoho nedoporučil," řekl Franz.

Nelíbí se mu prý navíc, že se objevil v Zemanově inzerci vedle Fischera, kterého si prý "naprosto neváží a proti kterému bojoval". "Z mého osobního rozhodnutí se stala součást kampaně," dodal.

Franzův tým nesouhlasí ani s nepřímou podporou

Několik členů iniciativy Vladimír Franz prezidentem sdělilo v prohlášení, které má ČTK k dispozici, že s nepřímou podporou svého favorita Zemanovi nesouhlasí a vhodnějším kandidátem je podle nich Karel Schwarzenberg.

Nepřímá podpora Zemanovi je podle bývalých podporovatelů Franze "v rozporu s ideovou náplní celé půlroční kampaně, která kladla důraz na humanitu a zdůrazňování významu občanské společnosti v řízení státu".