Veronika Žilková, herečka

Volím Karla Schwarzenberga, protože je to představitel největšího vlastenectví. Je směšné mluvit v souvislosti s ním o jeho rakouském původu. Vlastenec není ten, kdo mluví perfektně česky, ale ten, kdo ctí hodnoty a svou morálkou vrátí naději českému národu.

Miloš Zeman s režisérem Filipem Renčem na středečním koncertě na Staroměstském náměstí.

Miloš Zeman s režisérem Filipem Renčem na koncertě na Staroměstském náměstí

FOTO: Michal Doležal, ČTK

Filip Renč, režisér

Volba je souboj dvou inteligentních lidí. Kulturní část pražské obce se přidala k panu Schwarzenbergovi, já se přidal k panu Zemanovi. Mám k tomu své osobní i politické důvody.

Jitka Čvančarová

Jitka Čvančarová

FOTO: Aleš Glaush, ČTK

Jitka Čvančarová, herečka

Srdcem i rozumem volím Karla Schwarzenberga, moc bych si přála, aby se stal naším prezidentem, byla bych na něj hrdá. Navazuje na havlovský odkaz a vážím si ho jako státníka, který je uznáván i v zahraničí.

Tereza Kostková

Tereza Kostková

FOTO: Petr Horník, Právo

Tereza Kostková, herečka

Karel Schwarzenberg bez zaváhání v obou kolech. Post prezidenta nevnímám zdaleka jen politicky, ale výrazně též občansky, osobnostně a reprezentativně. Ve všech těchto kategoriích naplňuje pan Schwarzenberg moji představu beze zbytku.

Takhle se sedí ve 103. patře Willis Tower v Chicagu.

Štefan Margita

FOTO: soukromý archív Štefana Margity

Štefan Margita, operní zpěvák

Budu volit Karla Schwarzenberga. Vím, že z jeho strany můžeme víc očekávat. A nejen v ČR, má navíc úžasné jméno v cizině, což by naší zemi hodně pomohlo. A obávám se, že takové kontakty Miloš Zeman nemá.

Herec Miroslav Táborský

Herec Miroslav Táborský

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Miroslav Táborský, herec

Do urny hodím hlasovací lístek se jménem Karla Schwarzenberga. Na rozdíl od protikandidáta jsem ho nikdy neviděl chovat se arogantně a neslušně. Je to člověk, který udělal hodně pro lidi v této zemi dávno předtím, než o tom měli možnost se dozvědět. Věřím, že ho ke kandidatuře vedla normální touha pracovat, protože ve svém postavení by nic dělat nemusel. Mají to v rodině. O rodu Schwarzenbergů je známo, že byli vždy dobrými hospodáři.

Radek Jaroš

Radek Jaroš

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Radek Jaroš, horolezec

Budu volit Karla. Protože nikoho, kdo žádá o podporu komunisty, volit nemůžu.

Rostislav Osička

Rostislav Osička

FOTO: Vlastimil Vacek, Právo

Rostislav Osička, boxer a malíř

Dlouho jsem to zvažoval, ale nakonec tam hodím lístek Miloše Zemana. Na obou kandidátech je něco dobrého, ale Schwarzenberg mi spíš sedí jako ministr zahraničí. Jako prezidenta chci Čecha.

Václav Chalupa

Václav Chalupa

FOTO: Dušan Dostál, ČTK

Václav Chalupa, bývalý veslař

Volil jsem a opět budu Karla Schwarzenberga. Je mi lidsky sympatičtější a dovedu si ho představit jako lepšího reprezentanta našeho státu než pana Zemana.

Václav Pech

Václav Pech

FOTO: Radek Petrášek, ČTK

Václav Pech, automobilový závodník

Už v 1. kole bych si uměl představit lepšího kandidáta, ale za dané situace jsem volil knížete. Je to člověk na úrovni, z vyšší společnosti, umí se chovat. Můj kandidát pro 2. kolo je tak jasný.