Hladina Nežárky v Hamru překonala v noci na středu 320 centimetrů, tedy výšku povodňové pohotovosti. Ráno vystoupala k 331 centimetrům.

"Stav na Nežárce na Hamru, kde je dosažen druhý stupeň povodňové aktivity, způsobily víkendové srážky, ne manipulacemi v povodí," informoval Tomáš Beryt z dispečinku Povodí Vltavy. "V současnosti průtoky na horních částech Lužnice a Nežárky stagnují, na dolní Lužnici je mírný pokles, takže nepředpokládáme další stupně povodňové aktivity, nic dramatického," dodal.

Na Lužnici platí první stupeň povodňové aktivity od sobotní noci. V Bechyni se hladina od noci z úterý na středu drží na 275 centimetrech, což je 35 centimetrů nad normálem. V Klenovicích dosahuje Lužnice výšky 236 centimetrů. To je o 46 centimetrů víc, než obvykle. Ve stanici Pilař hladina od úterý klesá.

V Jihočeském kraji je od pátku deštivé počasí. Také ve čtvrtek má být podle meteorologů zataženo až oblačno, místy s deštěm. Denní teploty se budou držet mezi třemi až šesti stupni Celsia, na horách kolem dvou.