Synek se hned mezi stovkami lidí natěsnanými mezi stánky kamsi neohroženě rozběhl. Hledali ho vedle maminky Pavly i lidé z magistrátu. Naštěstí měl malý Adam na hlavě bílou kuchařskou čepici a dal se v tlačenici poznat. Svoboda připustil, že měl obavu z toho, že se synek ztratí.

„Trochu jo. Ale má s sebou maminku, která je daleko zodpovědnější než já. Takže se nám ztratil jen jednou,“ řekl při nalévání stovek misek Svoboda. I jeho kuchařský mundúr zdobil motýlek.

Dvě ženy s rybí polévkou od primátora

Dvě ženy s rybí polévkou od primátora

FOTO: Milan Malíček, Právo

Někteří lidé si rybí polévku chválili, jiní tvrdili, že doma si dělají lepší. V této poznali tuňáka a k českým Vánocům jim to nesedělo.

Jeden z příchozích si od primátora vzal polévku a přitom mu vyčetl, že je republika rozprodaná.

„Nechci vám kazit vaše názory, ale tady je toho ještě na prodej. Kdyby to dostal do ruky někdo, kdo s tím bude špatně zacházet, může prodávat od rána do večera,“ opáčil Svoboda.

Primátor Bohuslav Svoboda nalévá rybí polévku

Primátor Bohuslav Svoboda nalévá rybí polévku

FOTO: Milan Malíček, Právo

„Zkuste se nad tím zamyslet,“ nabádal muž. „Přemýšlím nad tím den co den,“ odvětil primátor.

Primátor během svátků absolvuje rodinné sešlosti, sraz reprezentantů, a pak vyrazí do Krkonoš, ale ne do Špindlerova Mlýna. „Já do Špindlu jezdím velmi, velmi málo,“ poznamenal.

Vyjádřil naději, že aspoň na chvilku unikne povinnostem. „Doufám, že se nic nestane a nebudu pracovat, bylo by to prvně za celý rok,“ dodal Svoboda.