Nad Českou republikou se budou v nejbližších dnech střídat jednotlivé frontální systémy, které budou přinášet nejčastěji velkou oblačnost a zároveň pozvolné oteplení.

"Ve čtvrtek dojde v průběhu dne od západu k postupnému ustávání srážek," řekla Honsová. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi šesti a deseti stupni Celsia. Zklidní se rovněž vítr, který vane zejména v Krkonoších a Jeseníkách.

V pátek již bude opět převládat zataženo s deštěm či přeháňkami. Na vrcholcích hor se může jednat o srážky smíšené či sněhové, které se však neudrží a budou tát. V Čechách by se mohlo v průběhu dne vyčasit i na polojasno, následně však bude oblačnosti opět přibývat. Odpolední maxima by se měla pohybovat mezi sedmi a 11 stupni.

Sobota zpočátku nabídne převažující polojasno, které v průběhu dne naruší od západu příchod další fronty. Ta nad naše území přinese více oblačnosti a další srážky, které budou i na horách dešťové. Odpolední teploty by se měly dostat na 10 až 14 stupňů.

Listopad proprší, sníh by se mohl přihlásit až v závěru

Oblačné počasí s občasným deštěm bude pokračovat i v neděli. Teploty zůstanou v intervalu devíti až 13 stupňů.

Výhledy na první polovinu příštího týdne zatím slibují pokračování oblačného počasí a postupné ochlazení. Na horách se začnou objevovat smíšené či sněhové srážky, které by se přechodně mohly objevit i v nižších polohách.