"Můžu potvrdit, že tu policie byla. Odnesla si dokumentaci k jednomu projektu," řekla Klíchová. Zatímco předchozí návštěvy prováděli lidé z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), tentokrát podle informací ČTK přišel protikorupční útvar. Jeho mluvčí se ale zatím zastihnout nepodařilo.

Policejní návštěvy v sídle úřadu začaly už vloni v březnu, kdy skončil ve vazbě jeho ředitel Petr Kušnierz, letos nepravomocně odsouzený na 7,5 roku za přijímání úplatků. V poslední době se z nich stalo skoro pravidlo - 1. června, 3. července a teď i 2. srpna.

V červenci pak ÚOOZ zadržel celkem čtyři lidi. Jednalo se o dva vysoké úředníky ROP Severozápad, zástupce jednoho z žadatelů, kterého podezírají z podvodu, a opět Kušnierze. Ten zůstává společně s právníkem úřadu ve vazbě.

Policisté i v krajském úřadě

Policie při svém posledním zátahu dorazila i na krajský úřad a zajímala se i o správu silnic. "Chtěli nějaké podklady, které tu nemáme, tak zase odešli. Je to silnice, kterou dělala naše správa silnic," řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková. Podle serveru Aktuálně.cz se měla dotyčná silnice stavět na Děčínsku. Krajské projekty na silnice už na jaře zkoumali i auditoři, najatí ministerstvem financí.

Zprávy o výsledcích kontroly se různí - kraj tvrdí, že kontrolovali sedm staveb a u žádné neshledali předražení, ministerstvo financí zase řeklo, že se kontrolovalo osm projektů a u jednoho bylo patrné zhruba 25procentní předražení.