„Včera (ve středu - pozn. red.) jsem podal odvolání proti rozsudku v mé kauze. Nesouhlasím s tím, že jsem měl půjčku poskytovat za účelem toho, aby poslanci požadovali zpětné navýšení svých náhrad, jak tvrdí soudce Šott,“ informoval ve čtvrtek v podvečer Bárta na svém facebookovém profilu. Dodal, že svou finanční nabídkou reagoval na stížnosti poslanců kvůli jejich špatné finanční situaci.

„V odvolání spolu s právníkem napadáme závěry soudu, které se týkají posouzení půjčky a její výhodnosti a obstarávání věci obecného zájmu,“ napsal Bárta. Soudu také vytýkají, že se podle nich dostatečně nezabýval otázkou beztrestnosti osoby "vyprovokované" k trestnému činu. Na 19 stránkách odvolání je prý ale vyjmenovaných ještě mnoho jiných důvodů. Jako příklad uvádí Bárta to, že byl odsouzen za jiný skutek, než jaký je uveden v obžalobě.

Trestní oznámení na Kočí

Poslanec zároveň podal trestní oznámení na poslankyni Kristýnu Kočí, a to pro podvod, křivé obvinění a křivou výpověď. Bárta tak učinil podle svých slov proto, že orgány činné v trestním řízení doposud nezačaly konat, ačkoli je soudce v souvislosti s Bártovou kauzou k tomu nepřímo vyzval.

Soudce Jan Šott právě na tyto skutky totiž v dubnu poukazoval. Navzdory Bártovu tvrzení o tom, že orgány činné v trestním řízení Šottovu výzvu ignorují, se ale policie ve skutečnosti Kristýnou Kočí v této souvislosti zabývá, jak nedávno informovaly Novinky. [celá zpráva]