John Novinkám potvrdil, že do spisu nahlédl, přiznal však, že prostudování tak obsáhlých materiálů, které v policejních šanonech zabraly dvě krabice od banánů, je otázkou řady dní.

Přestože John odmítl sdělit detaily kolem spisu (za vyzrazení informací hrozí členům výboru miliónová sankce), uvedl, že se jedná o širokou kauzu, která se může ještě rozšířit. „Tady končí legrace,“ zdůraznil.

„Je to mnohem vážnější situace,“ řekl po nahlédnutí do spisu. „Policie konečně zkoumá systém, jakým se tady kradlo několik let. Kdyby takhle pracovala už před 15 lety, zabránilo by se rozkradení desítek miliard z kapes daňových poplatníků.“

Po prohlédnutí spisu se staronový předseda Věcí veřejných ještě více utvrdil v tom, že by měla být Vlasta Parkanová vydána k trestnímu stíhání. „Teď jsem si jist, že zahájení stíhání umožní rozkrýt mnohem více, je třeba nepoužít imunitu,“ řekl Novinkám.

Členové výboru dostali spis k dispozici ve středu večer. Na jeho přečtení mají tři dny. Výbor by se pak měl znovu sejít příští týden, kdy by se jeho jednání kdy měla účastnit také Parkanová, která bude odpovídat na dotazy členů a může vysvětlit svůj postoj ke kauze.