"My máme ministra financí, který se vyznačuje mimořádnou agresivitou, on sám fackuje na ulicích a působí na mě dojmem, že si o ty facky rád koleduje. On se chová ne jako člověk, který přichází k lidem, aby jim něco vysvětlil, aby svou politiku hájil, on tam opravdu přichází jako někdo, kdo provokuje a chce vyvolat incident," řekl Zaorálek.

Video

Ministr financí Miroslav Kalousek dostal ránu do hlavy

Reagoval tak na čtvrteční událost, která se seběhla během protivládní demonstrace před ministerstvem financí. Kalousek pak vyšel ven, pronesl pár slov a sestoupil mezi protestující. Ti na něj pokřikovali, pískali a plivali. Když se pak Kalousek otočil k davu zády, aby se vrátil na úřad, dostal od jednoho z demonstrantů pohlavek do temena.

Zaorálek má ale na věc jiný pohled. Podle něj ke Kalouskovu politickému stylu patří agresivita. Opozici ve Sněmovně i nespokojenou veřejnost se prý snaží "převálcovat a překřičet". "On (Kalousek) je břemenem a destrukcí. Pokud to psychicky nezvládá, pokud má opravdu takový psychický stav, že se nedokáže s tím srovnat, není schopen věci řešit, tak by to měl přiznat a odejít," vzkázal ministrovi financí.

Kalousek absolvoval ostrou slovní přestřelku s lídry ČSSD ve Sněmovně i ve středu. Ve sporu o zodpovědnost za potíže s čerpáním evropských dotací prohlásil, že zástupci ČSSD v krajích "kradou, ani poledne nedrží". Zaorálek jeho slova označil za "naprosto neuvěřitelnou nestoudnost".