Babišovo politické hnutí ANO 2011 bylo registrováno 11. května. „Nyní intenzivně dokončujeme budování organizační struktury nového hnutí s tím, že ustavující celostátní sněm proběhne v září,“ stojí v dopise adresovaném sympatizantům ANO 2011.

Stávající sympatizanti občanského sdružení ANO 2011 se budou muset do nového hnutí přihlásit znovu. „Podle českých právních norem nelze sympatizanta stávajícího občanského sdružení ANO 2011 převést automaticky na sympatizanta politického hnutí, a tak je především na vás, zda se budete chtít stát sympatizanty nového politického subjektu,“ informuje hnutí.

V minulých dnech Babiš se svými lidmi navštěvoval kraje v České republice, během nichž zástupci platformy představovali své krajské a okresní koordinátory. „S nimi jsme se pak společně sešli v sobotu 19. května a domlouvali jsme se na další strategii ANO 2011, a to především co se týče nadcházejících senátních voleb a dalších regionálních výjezdů,“ stojí v dopise.

Uvádí také, že sice plánovali registraci hnutí ohlásit v rámci mediální kampaně už v polovině června, nakonec se rozhodli ji nechat až na září, kdy s ní spojí předvolební senátní kampaň.