„Teprve poté, co se rozhodne o zkrácení termínu vedení VV, přijdou na řadu nominace na předsedu z regionálních klubů. Z potenciálních kandidátů pak grémium strany rozhodne až o šesti kandidátech, kteří se utkají v přímé internetové volbě,“ řekla Právu Klasnová.

Následně vítěze musí ještě potvrdit volební konference plánovaná na červen, šéf strany si vybere pět svých místopředsedů. Konference případně také musí schválit změny stanov jako oslabení vlivu registrovaných příznivců strany, tzv. véčkařů, na chod VV.

Nemusím kandidovat, tvrdí John

Klasnová svou kandidaturu na předsedkyni stále zvažuje. „Podporu od některých klubů mám, ale sladké ano řeknu případně nejdříve straníkům,“ podotkla.

Také John se nerozhodl, zda bude kandidovat. „Počkám si na vize ostatních kandidátů. Pokud tam bude taková, která bude sjednocovat stranu, rád ji podpořím. Pokud bude dostatečně silná, tak bych do volby nešel,“ řekl Právu.

Původně měla květnová konference proběhnout v Praze, kvůli šetření ji však VV přesunuly do Hradce Králové. „Bylo to z finančních důvodů, podařilo se nám sehnat výhodnější pronájem sálu,“ dodala Klasnová.