"Proč, když plníme to, co jsme před volbami slibovali, nejsme favorité na vítěze voleb?" dotázala se v dopisu emotivně Peake a odpověděla si již zmiňovanými rozbroji uvnitř strany i vnějšími ataky.

"Podílíme se tak na obecné nedůvěře v politiku jako takovou," připomněla všeobecné znechucení veřejnosti z politické situace.

Spory a útočením ničeho nedosáhneme

"Ničeho takto ale nedosáhneme. Takovými způsoby důvěru nikdy nezískáme," apelovala Peake a dodala, že bude-li se strana soustředit na práci, "zdaleka není vůbec nic ztraceno".

Pražské VV Johnovi: rezignujte, kvůli vám míříme pryč z politiky

"Pokud chceme uspět a nemuset se stydět za práci, kterou pro republiku děláme, je nutné ten nevhodný styl práce nadále neprovozovat. Je to poslední šance," varovala.

V dopise mimo jiné připomněla, že některá témata jako přímá volba prezidenta, změny v zadávání veřejných zakázek i další věci, které se podařilo koalici prosadit, nejsou oceněna a prezentována jako úspěch.

Situace uvnitř VV

Pražské buňky Věcí veřejných vyzvaly v pátek předsedu strany Radka Johna k rezignaci. Lídra VV viní z propadu véček a žádají svolání stranické konference, kde by se mělo zvolit i nové vedení. Odchod ze strany oznámil exministr školství Josef Dobeš.