Ministerstvo chce věznici v areálu bývalého utečeneckého tábora vybudovat za co nejnižší náklady. „V rozpočtu na to máme rezervu sto miliónů korun. Chtěli bychom, aby nemalou část práce na přestavbě zařízení vykonali vězni,“ řekl ministr. „Pokud bychom takovou věznici chtěli vybudovat na zelené louce, dostali bychom se na částku jedné miliardy korun,“ dodal.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil představil v pondělí záměr vybudovat novou věznici

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil představil v pondělí záměr vybudovat novou věznici

FOTO: Aleš Honus, Právo

Ve Vyšních Lhotách by si v budoucnu měli odpykávat trest pachatelé méně závažných trestných činů v režimu s dohledem a s dozorem.

Názory místních lidí na záměr ministerstva spravedlnosti se různí. Některým to nevadí, jiní jsou proti. „Nedá se říci, že by lidé byli nadšeni, obavy jsou. Pokud by tam ale nebylo vězeňské zařízení, objekt by šel do prodeje a máme obavu, že by se toho mohl chytit nějaký soukromý podnikatel, který by tam mohl udělat ubytovnu pro nepřizpůsobivé. Takže věznici vidíme jako menší zlo,“ řekla již dříve starostka obce Dana Nováková.

Kromě Vyšních Lhot ministerstvo spravedlnosti chce vybudovat podle dřívějšího vyjádření ministra Pospíšila také další vězeňské zařízení v Poštorné na Břeclavsku.