Expremiér Jan Fischer by podle volebního modelu získal 24,5 procenta hlasů, ekonoma Švejnara by podpořilo 14,5 procenta dotázaných.

Ekonom Jan Švejnar

Ekonom Jan Švejnar

FOTO: Lukáš Táborský, Právo

Ostatní kandidáti, kteří jsou v souvislosti s přímou volbou zmiňováni, by podle agentury dostali méně než 10 procent hlasů. Průzkum nicméně upozorňuje, že výsledky je s ohledem na to, že dosud nebyla zahájena oficiální kampaň, třeba brát jako orientační. Ochotu zúčastnit se přímé volby hlavy státu deklarovalo 63,7 procenta voličů.

Za dvojicí Fischer, Švejnar by se se ziskem 9,7 procenta umístili šéfka Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) a Miloš Zeman (SPOZ). Za nimi následuje podnikatel Tomio Okamura s podporou 9,2 procent voličů a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který by v prvním kole oslovil 8,4 procenta voličů.

Prezidentský volební model (v procentech)
Jan Fischer
24,5
Jan Švejnar
14,5
Miroslava Němcová (ODS)
9,7
Miloš Zeman (SPOZ)
9,7
Tomio Okamura
9,2
Karel Schwarzenberg (TOP 09)
8,4
Pavel Rychetský
5,6
Vladimír Remek (KSČM)
4
Zdeněk Tůma
3,5
Zuzana Roithová (KDU-ČSL)
3
jiná osobnost
7,8
zdroj: Factum Invenio

Více než pětiprocentní podporu by získal ještě nynější předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Další možní kandidáti se přes tuto hranici nedostali.

Průzkum mimo jiné odhalil, že Fischer má podporu napříč politickým spektrem a mezi stoupenci ODS by dokonce zvítězil. Schwarzenberg bodoval zejména u voličů TOP 09, Vladimír Remek u příznivců KSČM.