„Ministři za TOP 09 se chovají jako občané zvláštní kategorie, za dvě ‚áčka‘ v práci by normálního člověka vyhodili,“ uvedl Jurečka.

Nelíbí se mu, že TOP 09 minulý týden opustila hned zkraje jednání kabinetu a na další nepřišla vůbec. Bývalý šéf lidovců, ale nyní již klíčová postava TOP 09, Miroslav Kalousek zdůvodňuje bojkot jednání tím, že nehodlá podporovat „politickou ochranu neonacistů na vysokých pozicích v ministerstvech“. Jádrem sporu je kontroverzní personální ředitel ministerstva školství Ladislav Bátora, jehož do funkce doporučil Hrad.

Jurečka si ale stěžoval, že podobně by kterýkoli občan postupovat nemohl: „Normálního člověka by za dvě „áčka“ vyhodili z práce a podle návrhu trucujícího ministra práce a sociálních věcí Drábka by neměl mít nárok na stejnou podporu v nezaměstnanosti jako ostatní lidé.“

Vyhoďte i další úředníky, radí Jurečka

Podle Jurečky mají i politici dostát svým povinnostem daným mandáty a nezneužívat možnosti opouštět jednání vlády. Kromě toho je prý na ministerstvech mnohem více úředníků, kteří by si podobné protestní akce zasloužili.

Ministři TOP 09 se ale brání, že jejich absence byla nahlášena, zdůvodněna a zaznamenána na zvukovém záznamu minulý týden na jednání vlády.