„Parazit se vždy drží svého živitele. Vědci říkají, že bez něj zahyne. Současná česká vláda je však horší než parazit. Český stát již téměř zničila, a přesto svá křesla nechce opustit. Bohužel pro Českou republiku a její občany, vláda ODS, TOP 09VV se bude držet dál svých křesel. Tmel moci je opět silnější než názor většiny veřejnosti," uvedl Hašek.

"Premiér Nečas a jeho kabinet zmítaný korupčními aférami, který namísto reforem provádí pouze neefektivní účetní operace, by měl ihned skončit. Koaliční devítka však bude nadále ve světle kamer dramaticky jednat řadu dní a hodin, nikoliv o potřebných reformách, ale o tom, jak se ve vládě udržet a na ministerstvech podržet své kamarády," dodal hejtman.

A jak dodal,  znavení nekonečným seriálem „škatulata, škatulata hejbejte se“, oznámí nakonec koaliční lídři, věrni mottu „ díky za každé nové ráno“, že to spolu ještě zkusí a že vlastně máme být všichni rádi, neboť tak ochrání republiku před levicovou vládou. „Je to stále dokola a o ničem. Pán Bůh nás ochraňuj…“ poznamenal Hašek.

Zástupci koaličních stran, tzv. K9,  by se měli v neděli večer pokusit uzavřít dohodu o koaličním dodatku. Mají diskutovat o požadavcích Věcí veřejných na vyšší daně pro právnické osoby i hazard, ale také o snaze VV vyměnit některé členy koaličního kabinetu. Vyjednavači ODS, TOP 09 a VV se sejdou v 18:30 v Kramářově vile. [celá zpráva]