"Silnější, ale jen krátkodobé mrazy očekáváme zhruba uprostřed příštího týdne, kde ve středu a ve čtvrtek by v noci mělo být až mínus 12 st. a přes den od mínus 5 do nuly. Pak ale opět bude tepleji," řekl Právu v pátek Vladimír Seifert z Českého hydrometeorologického ústavu v Praze.

Uvedl, že radovat se mohou lyžaři. "Jim na horách sněhu přibude, ale musejí dávat pozor, protože v následujících dnech tam bude silný vítr," uvedl meteorolog.

Po sobotním oblačném počasí by v neděli také mělo být oblačno, ale postupně i polojasno, a to znamená, že občas by někde mohlo vykouknout sluníčko. Místy budou i sněhové přeháňky. V noci lze očekávat až -4 st, přes den -1 až plus 3 st. C.

V pondělí v noci teploty poklesnou až na -8, ale v úterý už zase budou mrazy mírnější, v noci jen do -5 a přes den od -4 do nuly.

Silný noční ráz ale bude ve středu a ve čtvrtek, až minus 12 st. C.

Lidová pranostika, která se váže k sobotnímu dni říká, že svatý Antonín poustevník přináší led, nebo led láme; nemá-li žádný vyrobí hned. Je to rčení vyjadřující proměnlivost počasí v lednu. A právě tak má být.