„Domnívám se, že to je poslední zoufalá reakce na nekompetentnost této vlády. Nikdy jsem tuto vládu nekritizoval za to, že je pravicová. To byl důsledek vůle voličů, a ten je třeba brát v úvahu. Kritizoval jsem ji za to, že je neodborná. A jako důkaz jsem uváděl to, že jednotliví ministři se se svými rezorty seznamují až tehdy, až do nich vstoupili,“ řekl Zeman v sobotu na dotaz Práva na tiskové konferenci SPOZ.

Expremiér uvedl i příklad. „Vzpomínám si na nezapomenutelný televizní výrok Radka Johna, říkal, pan ministr Bárta se již dvanáct dní seznamuje s problematikou dopravy. Upřímně řečeno, já bych se bál užívat systému české dopravy, kdyby byl řízen ministrem, jenž se s tímto systémem seznamuje teprve dvanáct dní,“ sdělil Zeman, který sebe označil za vzpomínkový symbol na vládu, za jejíhož funkčního období nikdo nestávkoval.

Zeman v sobotu zamířil na Shromáždění předsedů místních organizací SPOZ, kteří se sešli v TOP Hotelu Praha. Na jednání byla podle předsedy strany Vratislava Mynáře přijata rezoluce na podporu pondělní stávky v dopravě.