Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, kterého si Pospíšil sám vybral, navrhl odvolání Rampuly kvůli stavu vyšetřování některých důležitých korupčních kauz, jako je České pivo a nákup gripenů. Navíc mu vyčítá pochybení při hospodaření pražského zastupitelství.

Ministr Pospíšil se v nedělní debatě na České televizi důrazně bránil, že předchozí podobný případ - tedy pokus o odvolání jiného státního zástupce - zamítl správní soud. Pospíšil proto čeká na nový zákon, který odvolání státního zástupce umožní. Zároveň zdůraznil, že Rampulu nehodlá obhajovat a on sám se s ním nesetkal.

„Kdyby bylo po mém a měl bych oprávnění k manažerskému rozhodnutí, tak ho odvolám,“ řekl Pospíšil a obvinil Benešovou z politizování celé otázky.

Václav Láska z Transparency International označil Rampulu za "žábu na prameni, která si stáhla všechny velké korupční kauzy pod sebe a nyní je blokuje". Návrh na odvolání Rampuly přišel v březnu a podle Lásky by už mělo být známé čisté právní řešení, které by mělo odvolání umožnit. Jinak by měl riskovat a Rampulu odvolat.