Akce, která je vzpomínkou na první italská Napoleonova tažení před 215 léty, se koná v sobotu i v neděli a mimo bitevní ukázky na ní bude například také přehlídka produkce vojenských dobových bubnů.

Poslední upřesnění pravidel boje

Poslední upřesnění pravidel boje

FOTO: Miroslav Homola, Právo

Milovníků vojenské historie, kteří vyhledávají právě období napoleonských válek, což byla vlastně doba posledních klasicky vedených bitev před nástupem techniky a s ní spojených mnohem větších masakrů za první a druhé světové války, zdá se přibývá. Členy napoleonských skupin, které rekonstruují slavné bitvy francouzského vojevůdce, jsou už dlouho nejen nadšenci z Evropy,ale přibývá i lidí kteří chtějí na naše akce jezdit i ze zámoří.

První padlí

První padlí

FOTO: Miroslav Homola, Právo

"Valtice se stávají našim novým místem setkávání a bitevních ukázek. Ty zde budeme i nadále pořádat. Není to samoúčelné. Lichtensteinové, kteří zde žili, se totiž do napoleonských válek velmi aktivně zapojovali. Výzbroj i výstroj máme dokonalou. Jediný a dost podstatný rozdíl je však ten, že ve Valticích doufám nepoteče v bitvě žádná krev. Tedy pokud se někdo neřízne při krájení cibule či chleba,“ uvedl se smíchem prezident napoleonské společnosti Austerlitz Miroslav Jandora.

Jídlo pro vojáky se vařilo na ohni.

Jídlo pro vojáky se vařilo na ohni.

FOTO: Miroslav Homola, Právo