Bárta však Klasnovou nevyslyší a v květnové internetové volbě se o hlasy véčkařů ucházet bude.

Klasnová je přesvědčena, že by Bárta, jakožto jedna z nejvýraznějších osobností strany, byl skvělý předseda a manažer. „Jeho osoba je vyšetřována policií v souvislosti s trestními oznámeními našich přeběhlíků, nebo použiji-li expresivního výrazu, zrádců, Kristýny KočíJaroslava Škárky. A on řekl, že se chce očistit, ale samozřejmě to vyšetřování bude nějakou dobu trvat,“ řekla včera Klasnová v ČRo.

Bárta se svou ženou nesouhlasí. „To, že mě žena chce mít víc doma, ještě neznamená, že mám stahovat svou kandidaturu. Koneckonců nejde o kvalitativní posun, už třeba řekla, že bude volit Radka Johna. Jsem rád, že proti Lucii Talmanové jde o jasnou osobnost a není jen mým přívažkem,“ řekl Právu.

Bárta si nemyslí, že by stranu poškodil

Bárta si ani nemyslí, že by svou kandidaturou mohl stranu poškodit. „Volbu předsedy neberu jako něco konfliktního, ale jako volbu určitých manažerských stylů, mezi kterými si véčkaři budou muset vybrat,“ dodal.

Jiného názoru je však šéfka poslaneckého klubu VV Karolína Peake. Podle ní je také otázka, zda je Bártova kandidatura „ideální“ v době, kdy je zavalen negativními kauzami.

„Obávám se, aby skandály spojené s Vítem Bártou nepoškozovaly i stranu, na druhou stranu by se VV neměly úplně od něj distancovat a sama bych nechtěla, aby odcházel z klubu či stahoval svou kandidaturu,“ řekla Právu.