„Okresní kontrolní komise doporučila okresnímu výkonnému výboru, aby se na svém dnešním jednání zabýval návrhem na zrušení členství Petra Dimuna. Bylo to provedeno tajnou volbou. Návrh na zrušení členství Petra Dimuna prošel a bude zařazen jako bod jednání okresní konference,“ informoval v úterý Právo místopředseda chomutovské okresní ČSSD Radek Scherfer.

Na schůzi byli přítomni zástupci Dimunovy domovské klášterecké místní buňky ČSSD. Jednání se zúčastnil i samotný Dimun. Aby bylo jeho vyloučení ze strany definitivní, musí tento krok ještě schválit okresní konference chomutovské ČSSD. Ta se bude konat v červnu. Návrh na vyloučení Dimuna je odůvodněn jeho útoky na soc. dem. v médiích.

Případ už počátkem února řešila Dimunova domovská místní organizace soc. dem. v Klášterci nad Ohří. Na schůzi této buňky byl jednohlasně schválen návrh na zrušení Dimunova členství ve straně. Dimun následně verdikt zpochybňoval, vedení klášterecké soc. dem. ale trvalo na svém.  [celá zpráva]

Dimun zareagoval na posvěcení návrhu na vyloučení z ČSSD v úterý pozdě večer na navazující schůzi klášterecké stranické buňky žádostí o přerušení členství. To bylo většinou hlasů schváleno, když se pro přerušení členství vyslovilo 12 z 21 členů klášterecké organizace. V praxi to ovšem znamená, že se Dimun může kdykoliv do ČSSD vrátit.