Sokol tvrdil, že Kubice předáním zprávy poslancům bezpečnostnímu výboru Sněmovny zasáhl do jeho i Grégrových osobnostních práv a poškodil je. Ohledně právníka zpráva v souvislosti s dokumenty nalezenými při prohlídce kanceláře uprchlého podnikatele Tomáše Pitra uvádí: "Vazba Pechan a advokát Tomáš Sokol, kdy oba mají být Židé". Advokát měl za to, že je tento výrok rasistický.

Kubice také o Sokolovi ve své zprávě tvrdí, že doporučil kontroverznímu podnikatelovi Radovanu Krejčířovi, aby utekl z ČR, a že byl ve skupině právníků, kteří se snažili mařit vyšetřování závažných kauz.

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice na chodbě pražského soudu společně s advokátem Tomášem Sokolem, který se domáhá omluvy za to, že jeho jméno objevilo v Kubiceho zprávě.

Pondělní jednání soudu

FOTO: Jan Handrejch, Právo

O Grégrovi píše, že představitelé firmy Bioferm Lihovar Kolín chtěli využít známosti s jeho milenkou, aby si zajistili smlouvu se společností Unipetrol, která by jim pomohla získat úvěr.

Kubice je zatím ve sporech úspěšný

Kubiceho právník Milan Hulík uváděl, že Kubice podobné spory zatím vždycky vyhrál. Útvar také již dříve odmítl obvinění z rasismu, texty prý byly získány při domovní prohlídce a policisté do formulací nezasahovali.

Soudní jednání mělo původně začít již loni v říjnu, Grégr však tehdy neobdržel předvolání.