Dálnice se v přeshraničním úseku uzavřela krátce před 10:00. Na německé straně se srazilo hned několik kamiónů a nehoda zablokovala oba jízdní pruhy. Nejhorší zranění utrpěla posádka ukrajinského kamiónu; jeden z řidičů v nemocnici zemřel, druhý je s těžkým zraněním zatím ve stabilizovaném stavu. Dalších šest lidí utrpělo lehčí zranění, zda šlo i o Čechy, ale policie zatím neví.

Řidiči musejí sjíždět už na 80. kilometru u Libouchce a dál do Německa jet po staré silnici přes Petrovice. "Zatím máme jen hrubý odhad, že by to mělo trvat minimálně do 18:00. Problémy na objízdných trasách zatím nemáme hlášené," řekl dispečer dálniční policie. Uzavřený úsek dál upravují sypače, aby po otevření nenastaly další problémy.

Problémy i na Děčínsku

Náledí ale trápí i frekventovanou spojnici Děčína s třicetitisícovým dvojměstím Rumburka a Varnsdorfu. V kopcovitém úseku za Českou Kamenicí směrem k obci Líska postupně vyjelo ze silnice několik aut a převrátil se tam kamion. Nikdo nebyl zraněn, silnice ale musela být na chvíli zcela uzavřena. Poté se obnovil alespoň kyvadlový provoz. Z kamiónu začala vytékat nafta, kterou musí likvidovat i hasiči. I tam se odklízení protáhlo až do odpoledne.

"Led na silnicích je skoro v celé severní části okresu. Naštěstí začaly jezdit sypače a pomalu to rozsolují, ale je toho hodně," řekl v pátek dopoledne operační důstojník děčínské policie. Podobné problémy jsou i v Libereckém kraji.

Kuriózní nehoda se stala během noci i na hlavním tahu z Ústí nad Labem na Lovosice. V místní části Vaňov najel kamión na poklop od kanálu, který se pod jeho vahou vymrštil a poškodil mu motor. Řidič kamiónu to zjistil až po třech kilometrech. Vytékající ropné látky mezitím silnici pořádně znečistily.