Michálek Právu řekl, že oficiálně zatím žádnou nabídku na návrat do SFŽP nedostal, připustil však, že po jednání kabinetu bude jednat s náměstkyní ministra životního prostředí Rút Bízkovou, která je dočasně pověřena vedením resortu.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petr Gazdík tuto možnost zmínil ve ve vysílání České televize. Podle jeho slov se strany dohodly na tom, že Michálek by se měl vrátit na post, z nějž jej nyní již bývalý ministr životního prostředí Pavel Drobil (ODS) odvolal.

Podle Gazdíka neudělal Michálek nic špatného a každý rozumný nový ministr životního prostředí by ho měl do funkce vrátit. To již v pondělí tvrdil i Gazdíkův stranický kolega a ministr financí Miroslav Kalousek. [celá zpráva]

Předsedové koaličních stran. Zleva Karel Schwarzenberg (TOP 09), Petr Nečas (ODS) a Radek John (VV)

Předsedové koaličních stran. Zleva Karel Schwarzenberg (TOP 09), Petr Nečas (ODS) a Radek John (VV)

FOTO: Petr Horník, Právo

Co všechno je součástí dohody koaličních stran, není jasné. Jistý se zatím pouze odchod policejního prezidenta Oldřicha Martinů.

V úterý večer vláda ve Sněmovně ustála hlasování o vyslovení nedůvěry, které opoziční ČSSD  iniciovala právě kvůli Michálkem odhalené kauze možné korupce.

Video

Nečasova vláda přežila hlasování o nedůvěře. Zdroj: ČTK