Ve směru do Letňan panuje dle jeho slov tak "stupeň osm" a auta už i na přilehlých komunikacích stojí jako na parkovišti. Příčinou kolapsu jsou opravy, s nimiž silničáři začali o víkendu.

"V tuto chvíli není možné dopravní situaci v Kbelské popsat běžnou stupnicí průjezdnosti od jedné do pěti, to bychom museli použít tak osmičku. Je to úplné parkoviště," řekl pracovník dopravního informačního centra. Vozidla, pokud se vůbec hýbou z místa, jedou maximální rychlostí zhruba 2,5 kilometru za hodinu, doplnil. Zablokovaná je už i Poděbradská ulice ve směru od Černého Mostu do centra.

Video

Opravovaná místa Kbelské ulice v Praze. Zdroj: Stream.cz

Důležitý tah po Kbelské, která je součástí pražského okruhu a tvoří spojnici mezi dálnicemi D8 a D11 spolu s rychlostní R10, byla v dezolátním stavu. V úseku mezi Kolbenovou a Mladoboleslavskou ulicí budou kvůli rekonstrukci do konce měsíce uzavřeny dva ze čtyř pruhů.

Ta čtyřicítka je za této situace celkem zbytečná.

Ta čtyřicítka je za této situace celkem zbytečná.

FOTO: Vondrouš Roman, ČTK

Policie přitom již předem nabádala, aby se řidiči místu omezení raději vyhnuli. Mluvčí Technické správy komunikací Tomáš Mrázek už o víkendu upozornil, že by začátkem týdne mohla doprava na důležité komunikaci zkolabovat.

Zejména řidiči osobních automobilů by se podle TSK měli místu úplně vyhnout, pro nákladní vozy ale žádná alternativa není. Osobní vozy mohou do centra jet Vysočanskou a Kolbenovou na Prosek, při směru z centra pak Českomoravskou a Poděbradskou.