Druhý povodňový stupeň už přestal platit na Odře v Ostravě-Koblově i Bohumíně na Karvinsku a také na Ostravici ve Frýdku-Místku, kde se během noci situace zlepšila. Kromě nich zůstává první povodňový stupeň ještě na řece Opavě v Opavě i v Děhylově na Opavsku a Hvozdnici v Oticích na Opavsku. Stav bdělosti přetrvává rovněž na Ostravici pod přehradou Šance kvůli vyššímu vypouštění z nádrže.

Podle vodohospodářů by pokles hladin neměly zastavit ani další srážky. "Trvalý déšť neočekáváme. Přeháňky v kraji by měly být krátkodobé a nevýznamné," řekl mluvčí Povodí Odry Čestmír Vlček. Podle něho v sobotu napršelo v kraji průměrně do deseti milimetrů, což nijak výrazně nezvýšilo ani hladiny menších toků, které mohou být lokálními srážkami nejvíce ovlivněné.

V kraji ale nadále pokračují sesuvy podmáčených svahů. Jejich počet překročil třicítku, ještě ve čtvrtek jich bylo kolem deseti. Nejčastěji se půda sesouvá na Karvinsku a Frýdecko-Místecku, místy se hýbe i na Ostravsku a Novojičínsku. Největší problémy působí sesuv zalesněného svahu Gírová na Jablunkovsku, který už zasahuje území o 35 hektarech. Kvůli sesuvům bylo doposud evakuováno přes deset lidí, nejvíce v Dolních Domaslavicích nad přehradou Žermanice, kde hrozí i demolice domů.

V zaplavených oblastech pokračují odklízecí práce, v Karviné s nimi od soboty pomáhá první stovka vojáků. Kraj pro všechny postižené oblasti požádal celkem o 500 mužů.