Když se průvod dal do pohybu, zaplnil ulice od Karlova až na Václavské náměstí, kde se dav promíchal s předvolební akcí Strany svobodných občanů. Odtud šli demonstranti Vinohradskou ulicí.

Na pochod se mladí lidé vypravili s různými transparenty s hesly propagujícími legalizaci marihuany, jako například "Neznáš, nezakazuj" nebo "Kdo nehulí s námi, hulí proti nám". Všude okolo nich byla cítit typická vůně marihuanových cigaret. V čele davu jel nákladní automobil s hudební aparaturou. Na akci dohlížely desítky policistů, kteří občas zastavují dopravu.

Milion Marihuana March v Praze

Milion Marihuana March v Praze na Karlově náměstí

FOTO: ČTK

Akci ovlivnily blížící se sněmovní volby, v průvodu tak byly vidět i transparenty České pirátské strany nebo nápisy Volte 24, což je číslo, pod kterým kandiduje Dělnická strana sociální spravedlnosti.

Demonstranti vyzdvihovali léčebné účinky konopí

Demonstranti se snažili upozornit na zákony, které i přes jisté změkčení stále kriminalizují držení a pěstování konopí. Podle nich to nahrává drogovým mafiím, které na prohibici vydělávají. "Drogová politika České republiky podporuje černý trh s konopím a napomáhá drogovým mafiím k neuvěřitelným ziskům. Konopí by se za rozumné legislativní úpravy mohlo stát nejen efektivním legálním lékem, ale i z daní vyplývajícím se přínosem do státní pokladny," uvedl mluvčí organizace Legalizace.cz Robert Veverka.

Sdružení proto vyzvalo vládu, aby legalizovala pěstování a držení konopí jak pro léčebné účely, tak pro osobní potřebu či vědecké účely.

V průvodu nechyběly transparenty

V průvodu nechyběly transparenty

FOTO: ČTK

Organizátoři akce dále tvrdili, že občané ČR jsou diskriminováni v právu a svobodě na vlastní zdraví deklarované ústavou. Poukazovali tak na to, že některé konopné produkty pomáhají nemocným například s roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou či migrénou. Přesto je jejich užívání i pěstování trestné.

"Staří a nemocní lidé užívající konopí nejsou společnosti nijak nebezpeční a neměli by být vystavováni policejní persekuci," uvedla místopředsedkyně sdružení Legalizace.cz Hana Gabrielová. Součástí happeningu na Parukářce byla i akce zvaná Semínka seniorům, kde nemocní lidé dostanou nejen semena rostliny, ale i informace o tom, jak ji pěstovat.

V průvodu nechyběly transparenty

FOTO: ČTK