Vstup na koncert Elánu bude bezplatný. „Koncert se uskuteční v 18:30 na Mírovém náměstí,“ sdělil Právu mluvčí strany Ondřej Macura.

V rámci mítinku má podle programu vystoupit například i herečka a zpěvačka Kateřina Brožová, bývalý bulharský premiér Sergei Stanishev, šéf ústecké ČSSD Petr Benda, kandidující hokejista Jiří Šlégr a předseda Jiří Paroubek.

Scorpions vystoupí na volebním mítinku v Ostravě ve čtvrtek. Na kolik vyjde koncert německé legendy stranickou pokladnu, odmítá management soc. dem. zveřejnit.

ČSSD se již při podzimní volební kampani snažila zaujmout veterány populární scény ze zahraničí. Na mítincích se tak vedle sociálních demokratů objevila britská skupina Slade či italský zpěvák Drupi.

Elán v minulosti vystupoval na Slovensku na mítincích Lidové strany HZDS Vladimíra Mečiara i Křesťanskodemokratického hnutí. Lídr skupiny Jožo Ráž se nikdy netajil obdivem k Mečiarovi.

Skupinu Elán založili v roce 1968 Jožo Ráž a Vašo Patejdl. Elán se postupně vypracoval mezi nejpopulárnější skupiny bývalého Československa. Na jejich koncert na pražské Letné přišlo podle odhadů přes 80 tisíc lidí.