Mezi více než dvěma stovkami bodů návrhu pořadu schůze jsou například vládní návrh a předloha ČSSD na přímou volbu prezidenta, návrh na zmírnění tzv. náhubkového zákona a zdanění náhrad ústavních činitelů.

Poslanci by mohli jednat i o návrhu sociální demokracie na zavedení minimálního výživného, o zrušení anonymních akcií, omezení lobbování a zřízení vysoké školy ve středních Čechách. Na pořadu je i předloha KDU-ČSL, podle níž by byla Praha pro komunální volby jedním obvodem.

ČSSD chce veta přehlasovat ještě dnes

ČSSD ústy svého místopředsedy a šéfa poslaneckého klubu Bohuslava Sobotky avizovala, že se pokusí o přehlasování vet prezidenta i Senátu ještě v úterý.

Lidovci potvrdili, že změnu mateřské na loňskou úroveň znovu podpoří. Odmítavě se však staví k novele loterijního zákona.

"Návrh, který se má hlasovat, si prosadila Asociace provozovatelů kursového sázení, protože to není omezení hazardu a už vůbec ne zpoplatnění hazardu," řekl Cyril Svoboda s tím, že v této podobě jej KDU-ČSL nepodpoří. Vadí jim pozměňovací návrh, že by obce nemohly dál mluvit do umístění heren a hracích terminálů na svém území.

ODS ústy Petra Gandaloviče oznámila, že podpoří vrácení zákona do druhého čtení. Reagovala tak na nesouhlas obcí. Zákon by podle ODS mohl být schválen v květnu.

ODS se k obstrukcím neuchýlí

Strana zároveň nepodpoří žádný další návrh navyšující zadlužení. Neuchýlí se však k obstrukcím. Odmítá však předřazování bodů strany levice a chce přednostně projednat vládní priority.

Přednostní projednání vlastních návrhů naopak prosazuje KSČM. Jedná se třeba o novomanželské půjčky, regulaci nájemného a zrušení stropů plateb pojištění.

Dubnová schůze je posledním zatím naplánovaným řádným zasedáním poslanců před květnovými volbami do dolní komory.

V květnu se poslanci zřejmě sejdou už jen na krátké schůzi, na níž by projednali vetované zákony.