ČSSD ve středu oznámila, že hodlá na jednání zařadit i návrh, který má zamezit vyššímu zdaňování zaměstnaneckých výhod. Právě kvůli zdanění benefitů ohlásili na pondělí stávku pracovníci ve veřejné dopravě. [celá zpráva]

Sociální demokraté chtějí s návrhem přijít i přesto, že jej jako jednu z priorit regulérní březnové schůze hodlá předložit vláda. To ostatně po úterním jednání se zástupci odborů avizoval premiér Jan Fischer. Podle toho, jak se k novele z dílny ČSSD postaví vláda, se chtějí rozhodnout lidovci.

ČSSD chystá další přílepek

Ve čtvrtek by měli poslanci projednávat i novelu zákona o veřejných zakázkách ve druhém čtení, kdy se přednášejí pozměňovací návrhy, ale o zákonu se ještě nehlasuje.

Občanským demokratům se nelíbí, že ČSSD chce změnit zákon o dani z přidané hodnoty prostřednictvím nesouvisejícího zákona o veřejných zakázkách. Jak ve středu upozornil předseda poslanců ODS Petr Tluchoř, jde o takzvaný přílepek, u něhož hrozí riziko, že ho Ústavní soud zruší.

Tluchoř navíc naznačil, že ODS se vrátí ke své taktice obstrukcí. Má též za to, že hlasovat o senátním vetu nejde na schůzi svolané na principu poslaneckých podpisů.

Svolání čtvrteční schůze podporují vedle levice i lidovci, kteří naopak nechtějí podpořit páteční jednání, na němž by se mělo jednat ve třetím čtení o dalších návrzích z dílny ČSSD a KSČM, které podle pravicově naladěných zákonodárců povedou k dalšímu zadlužení země.