Město chce zachovat alespoň část z nich i v případě, že by nálezy nebyly označeny za mimořádně cenné, řekl primátor Raduan Nwelati. Možnost, že by nálezy nebyly zachovány vůbec, už zřejmě není aktuální.

"Byl bych velmi rád, kdyby tyto vykopávky zůstaly přístupné veřejnosti, protože si myslím, že to je zajímavost, která by mohla přispět k oživení této lokality," podotkl primátor. Město by tak chtělo, aby v části Staroměstského náměstí vznikly cestičky, různé mostky a podobně. Zatím je ale vše v rovině úvah, záleží na názoru odborníků.

 

Nové doklady o vývoji osídlení města od 11. století do současnosti přinesl letošní archeologický výzkum Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi. Snímek studny z 15. století s dřevěnými předměty uvnitř je z poloviny října.

FOTO: ČTK

Parkovací dům má být součástí rekonstrukce velké části Staroměstského náměstí, jež má začít na začátku příštího roku. Nyní probíhá výběrové řízení na zhotovitele projektu. "Ve čtvrtek zasedala mimořádná rada, která řešila již částečně tuto soutěž. Předpokládám, že 10. prosince na řádné radě města proběhne konečné rozhodnutí o výběru zhotovitele," dodal primátor.