„Bylo to po dohodě s Petrem Bendlem (místopředseda ODS a lídr středočeské kandidátky – pozn.red.), on si to přál, abych odstoupil, že to tak bude lepší, tak jsem mu vyhověl. Víc se k tomu teď nechci vyjadřovat, musím to všechno vstřebat a potřebuji na to čas,“ řekl Právu starosta Nejdl. Ten se přestupku dopustil 4. října dopoledne.

Večer před tímto datem byl na školním srazu, po něm druhý den ráno usedl za volant svého auta a jel za rodinou. „Byl jsem vyspalý, cítil jsem se v pořádku. Nenapadlo mě, že bych nadýchal. Vím, že jsem udělal chybu a jsem připraven za to dostat trest, hrozí mi pokuta a odebrání řidičského průkazu,“ říkal po činu Nejdl, kterému policisté naměřili zhruba 0,7 promile.

Nejdl byl na 13. místě kandidátky ODS, což je pozice, která by mu s největší pravděpodobností místo v Poslanecké sněmovně nevynesla. Přesto na kandidátce chtěl setrvat.

Místní sněm se za něj postavil a podpořil jej, ale oblastní rada byla proti a vyzvala jej k odstoupení z kandidátky. Pokud by tak neučinil, chtěli jej zbavit stranických funkcí, tedy i starosty Rakovníka. O setrvání v této pozici se bude nejspíš jednat na konci listopadu na zasedání zastupitelstva, kde se dá očekávat návrh opoziční ČSSD na Nejdlovo odvolání.