O tom, zda Sněmovna poslance vydá ke stíhání, bude po skončení úterní schůze jednat mandátový a imunitní výbor. Ten poslancům doporučí, jak se k případu postavit.

 

Materiál působí dojmem, že jeho vznik byl konstruován pod vlivem drakonické demence, nebo objednán.poslanec Petr Wolf o žádosti policie na jeho vydání

 

Wolf na tiskové konferenci prohlásil, že právní hodnota policejní žádosti je tristní, závěry v ní jsou zatíženy přehmaty a nepravdami. "Materiál působí dojmem, že jeho vznik byl konstruován pod vlivem drakonické demence, nebo objednán," uvedl poslanec.

Poslanec by mohl být obviněn v souvislosti s kauzou údajného zneužití miliónových státních dotací firmou UT 2002, v níž figuruje. Firma prý získala státní dotace na projekty zkoumání vztahu životního prostředí a ekonomického rozvoje. Výsledná studie má ale podle policie mnohem nižší hodnotu.

Wolf vystoupil loni v červnu z ČSSD. Potom obvinil jejího předsedu Jiřího Paroubka, že se ho snažil při volbě prezidenta republiky počátkem roku vydírat. Paroubek mu prý řekl, že když nepodpoří kandidáta Jana Švejnara, zveřejní informace o údajných nesrovnalostech při čerpání dotace v jeho firmě. Paroubek pokus o vydírání popřel.