Z textu návrhu, který připravili pracovníci ministerstva vnitra ve spolupráci s právníky, experty na extremismus a nevládními organizacemi, vyplývá, že někteří představitelé Dělnické strany jsou napojeni na neonacistické organizace. Návrh zmiňuje 32 akcí, na nichž se členové strany podíleli společně s lidmi z militantního Národního odporu a dalších extremistických skupin.

Ministr vnitra Martin Pecina už v září představil novinářům například snímky, na nichž jsou členové Dělnické strany zachyceni při aktivní účasti na podobných akcích nebo stranický plakát, který je věrnou kopií předvolebního plakátu NSDAP z předválečného hitlerovského Německa.

Část dokumentace vnitru poskytla organizace Antifa.cz, která však sama bývá označována za problematickou extrémně levicovou sílu. Obrazové materiály poskytla také policie, která disponuje vlastní databází pravicových radikálů.

Dělnická strana je přesvědčena, že u soudu vyhraje stejně jako v případě prvního návrhu, který předložilo ministerstvo vnitra letos na jaře ještě pod vedením Ivana Langera.