Sněmovna by měla podle dosavadního harmonogramu své rozpuštění navrhnout prezidentovi na své úterní schůzi. Václav Klaus by jí pak musel vyhovět nejpozději ve čtvrtek, má-li podle související novely volebního zákona vyhlásit nové předčasné volby na 6. a 7. listopadu.

Svoboda, který před televizními kamerami diskutoval s místopředsedou Sněmovny Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) zopakoval své stanovisko, že chce-li některý z poslanců podat ústavní stížnost, měl by to otevřeně přiznat.

Juraj Raninec se přitom ani v neděli jasně nevyjádřil, zda stížnost skutečně podá. Zopakoval pouze, že podle jeho názoru je novela účelová.

V pátek Raninec naznačil, že pokud nepodá stížnost Miloš Melčák, který napadl původně schválený ústavní zákon, mohl by se na ÚS obrátit on.

Svoboda se Zaorálkem dále diskutovali o tom, co rozhodnutí ÚS znamená v obecné rovině. Zaorálek odmítl interpretovat slova šéfa ČSSD Jiří Paroubka o tom, že "je třeba zvážit kompetence soudu" jako výhrůžku. Podle něj je pouze nutné ujasnit si, s čím mohou politici ze strany ÚS počítat.