Bankéř J&T Ondřej Popelka podle MF Dnes letos na jaře zprostředkoval koupi luxusní vily v letovisku Monte Argentario. Za dva milióny euro (asi 50 miliónů korun) ji 19. března získala lichtenštejnská společnost Raben Anstalt.

Ve vile trávil dovolenou Topolánek s rodinou a blízkým přítelem Markem Dalíkem.

Podle vyjádření mluvčího banky Jiřího Málka koupila J&T dům pro svého klienta, který nechce být veřejně známý. "Pan Popelka u nás pracuje jako privátní bankéř a jeden z jeho klientů mu dal plnou moc, aby pro něj vilu v Toskánsku koupil," řekl listu Málek.

Spekuluje se přitom, že skutečným majitelem je právě Dalík. Ten to však odmítl. Pro Právo uvedl, že má k dispozici smlouvu a platební příkaz na pronájem luxusní vily, kde spolu s Topolánkem svou dovolenou v Toskánsku trávil. „Dokumenty už mám u sebe a jsem připraven je ukázat,“ řekl Právu Dalík.

Služeb J&T využil Topolánek při dovolené již vloni

Spojení bývalého premiéra Topolánka a skupiny J&T, která má zájem o privatizaci ruzyňského letiště, se přitom neobjevuje poprvé. Vysvětlovat své kontakty s touto společností musel už po své loňské dovolené na Sardinii, kam letěl s exministrem dopravy Alešem Řebíčkem letadlem společnosti ABS Jets, která patří do finanční skupiny J&T.

Později si tam s jedním z klíčových manažerů J&T Dušanem Palcrem zahrál golf.