"Z Liberecka a Jablonecka vyřizujeme 900 hlášení o výpadcích elektrické energie, z Českolipska a z Děčínska celkem 100 hlášení," dodal Schnepp. Proud v současné době chybí většinou již jenom v jednotlivých domech, chalupách, v osadách či v zahrádkářských koloniích. Díky odstranění poslední poruchy na vedení vysokého napětí začala elektřina na Liberecku znovu proudit do obce Zdislava a do Křižan - Žibřidic.

Na území Libereckého kraje se přesunuly poruchové čety z jiných severočeských regionů, kde čtvrteční bouře nenapáchala na elektrickém vedení tak velké škody jako na Liberecku, Jablonecku a Českolipsku. Práci jim hlavně v sobotu komplikoval podmáčený terén, těžká technika se potýkala s problémy, když se chtěla dostat pod elektrické vedení.

Bez proudu bylo 50 tisíc domácností

Po větrné smršti, jež se přehnala přes Liberecký kraj ve čtvrtek navečer, se ocitlo bez elektřiny 50 tisíc domácností a dalších odběratelů. V sobotu večer se jejich počet snížil na 600. Přesná čísla z dneška Schnepp zatím neznal.

Firma ČEZ vyhlásila po čtvrteční bouři kalamitu na Liberecku, Jablonecku, Tanvaldsku i Semilsku. Nejdříve likvidovala poruchy na vedení vysokého napětí, teprve pak mohly přijít na řadu poruchy na vedení nízkého napětí.

Čtvrteční bouře si v Libereckém kraji vyžádala život zhruba pětasedmdesátileté ženy. Zřítily se na ni ulomené větve v parku v Hrádku nad Nisou. Padající strom zasáhl u Stvolínek na Českolipsku chlapce. Leží ve vážném stavu na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v liberecké krajské nemocnici. Vichřice odnesla střechy na řadě budov, na další popadaly vyvrácené stromy. Poražené stromy a větve poškodily také mnoho automobilů.