Vysoká vlhkost, která přes den klesá zhruba na úroveň 70 procent, může některým lidem způsobovat zdravotní potíže.

"Pokud máme takovou vlhkost vzduchu, tak pocitová teplota se zvedá někdy až o čtyři stupně Celsia. Tahle obrovská vlhkost dělá problémy starším občanům, lidem s kardiovaskulárními problémy, s angínou pectoris a daleko hůře se dýchá,“ řekla Honsová. 

"Ve středu by se teploty měly zastavit na 29 stupních Celsia, když se k tomu přičte zvýšení pocitové teploty až o čtyři stupně, tak jsme na nějakých 33 stupních. V normálním případě už by se vydávala výstražná informace na vysoké tropické teploty,“ dodala meteoroložka s tím, že lidé by měli hodně pít. Při vyšší vlhkosti se více potí.

Patnáct gramů vody na metr krychlový

"Vysoká vlhkost vzduchu spolu s oblačností způsobuje pomalé ochlazování vzduchu v noci, které jsou v těchto dnech velmi teplé. Během dne je pak tzv. pocitová teplota vysoká, neboť lidské tělo není dostatečně ochlazováno odpařováním potu,“ upřesnil slova Honsové Miloslav Müller z Ústav fyziky atmosféry Akademie věd ČR.

Podle něj jsou však vlhkostní maxima zaznamenávána již od 25. června. "Množství vodní páry ve vzduchu je v současné době skutečně mimořádně velké, asi 15 gramů na metr krychlový. Průměrná teplota rosného bodu, při níž dojde k nasycení vzduchu, je v červenci v ČR kolem 12 stupňů Celsia, v těchto dnech je podstatně vyšší, pohybuje se mezi 15 a 18 stupni,“ vysvětlil Müller.

"Vysoká vlhkost ve spodních hladinách je jednou z podmínek vzniku silných konvektivních bouří, lidově řečeno silných bouřek. Tyto opakovaně způsobují přívalové srážky a povodně v těchto dnech,“ dodal odborník. 

Upozornil také, že pro vyjádření množství vodní páry ve vzduchu se příliš nehodí relativní vlhkost (udávaná v procentech - pozn. red.), neboť její hodnoty silně závisí na teplotě vzduchu - při ochlazování vzduchu relativní vlhkost stoupá.

MZ: Šíření nemocí zamezí hygiena

Ministerstvo zdravotnictví varuje, že s dlouhodobě zvýšenou vlhkostí ovzduší by měli pracovníci zejména v potravinářském průmyslu dbát na pravidelné čištění přístrojů, které přicházejí do styku s potravinami. 

"Jestliže se zvýší nebezpečí mikrobiologické kontaminace z ovzduší, tak je třeba zvýšit frekvenci čištění. Pokud se budou dodržovat sanitační režimy a čištění těch automatů, samozřejmě by to nemělo vyvolat nějaké zdravotní nedostatky,“ řekla Novinkám pracovnice ministerstva zdravotnictví.